Budú služby ako Apple Music nakoniec zlyhať kvôli chamtivým umelcom?


Stratia hudobné predplatné nakoniec príťažlivosť kvôli chamtivým umelcom? Áno, pozriem sa na teba Adele.

Adele sa rozhodla maximalizovať zisky zo spustenia svojho tretieho albumu a zvýšiť jej čisté hodnoty (v súčasnosti severne od 50 miliónov GBP) tým, že jej zakázala zo všetkých diskrétnych streamingových služieb (je k dispozícii náhodne zmiešané s inými skladbami v niektorých streamovacích rádiových službách).

Zdá sa, že návraty z streamingových skladieb sa líšia a pre mnohých umelcov boli kontroverzne nízke. Dobrý staromódny predaj albumov na druhej strane je omnoho okamžitejší a lukratívnejší.

Počul som niekoľko úžasných (nepotvrdených) faktov a čísel o predaji albumu „25“ v rádiu za posledných pár dní – 42% zľava všetka hudba zakúpená alebo spotrebovaná v poslednom týždni bola Adele’s a „25“ Outsold Ďalších 83 albumov v rebríčkoch sa spojilo.

Inteligentné rozhodnutie potom zo strany Adele predať, nie streamovať. A keby ste boli vy alebo ja v jej pozícii, urobili by sme niečo inak?

Súvisiace: Moje preferované bezdrôtové slúchadlá skontrolované

Z pohľadu predplatiteľov Apple Music je našťastie všetky nové albumy rovnaké. Dlho očakávaná spolupráca Jean Michel Jarre „Electronica 1: The Time Machine“ bola vydaná minulý mesiac a dokázal som ju okamžite streamovať z Apple Music.

Teraz však sú pochybnosti o každom novom vydaní. Bude nový album Coldplay splatný v piatok alebo bude ďalším nákupom iba aféry?

Napriek mojej zlomyseľnej otázke, samozrejme, verím, že všetci umelci by sa mali úplne slobodne rozhodnúť, čo chcú dokončiť svojimi vlastnými dielami, a blahoželám Adele k jej podstatnému úspechu.

Ale ak v súčasnosti zvažujete myšlienku prenajať si svoju hudbu namiesto toho, aby ste si ju kúpili, a zdôvodňujete náklady tým, že si povie, že už nikdy nebudete musieť kúpiť ďalší album, potom si uvedomte, že to nie je celkom tak, ako by sme to urobili všetci dúfali.

Dajte nám vedieť svoje myšlienky v komentároch nižšie.

Apple.com/Music: Spotify.com

Chcieť viac? – Sledujte nás na Twitteri, ako sme my na Facebooku, alebo sa prihláste na odber nášho informačného kanála RSS. Môžete dokonca dostať tieto spravodajské príbehy doručené prostredníctvom e -mailu, priamo do svojej doručenej pošty každý deň.

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
Redit
Linkedin
Pinterest
E -mail
Viac

Whatsapp
Tlač

Skype
Tumblr

Telegram
Vreckovka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *