Automatizovaný dom 2.0 -#24 Ubiquiti Sieťová časť 3 – AirMax Nanostation AC Loco Wireless Network Bridge


Hoci v našom susedstve sú vlákniny, rozdeľovače na stožiaroch okolo nás sú momentálne maxifikované a my musíme čakať, aby na nich boli vylepšené. Takže bohužiaľ žiadne vlákno pre zariadenia pre nás, aby sme sa sťahovali.

Ubiquiti na záchranu

Medzitým však existuje niekoľko možností pre naše spojenie. Najprv je tu bunková sieť 3G/4G/5G a táto voľba v súčasnosti prináša potešenie mnohým majiteľom vidieckych domov po celej krajine. Rýchlosti 50 Mbps sú zvyčajne dosiahnuteľné a ja som počul o 150 Mbps u niektorých jednotlivcov s EE 5G SIMS. Obmedzené zmluvy o SIM Data sú v týchto dňoch k dispozícii od približne 20 GBP mesačne.

Ale s domácnosťou vedľa pripojenia FTTP sa chystáme na výber 2 – bezdrôtový most na našich susedov. Hovorili sme s našimi kamarátmi v Linitx a pýtali sme sa na tie najlepšie jednotky Ubiquiti, ktoré sa majú využívať, a ich odporúčania si kúpili súbor týchto nanostačných lokomocných jednotiek (LOCO5AC).

Nastavenie a inštalácia

Nastavenie bolo rýchle a bezbolestné. Nastavili sme jednotky na lavičke a po konfigurácii nášho prepínača na pasívne 24 V Poe sme ich zakaždým zaviedli a prehliadali ich webové rozhranie (predvolené IP 192.168.1.20) a potom …

Aktualizované na najnovší firmvér
Nastaviť statické IP
Nastavte odkaz SSID a heslo
Nastavte jeden na susedov domov na „prístupový bod“.

Pamätáte si, že Cam PTZ, ktorú sme nainštalovali na extrémne začiatok zostavy? Je čas, aby sa teraz zistil a premiestnil sa do nového domu. Takže teraz, keď sme sa uchádzali o šnúru, naznačuje, že ho môžeme jednoducho prepnúť na nanostačný „prístupový bod“, priviazať ho k pólu a zapojiť ho-budete požadovať vstupný vstupný Poe s 24 V (verzia NS-5AC obsahuje 2 porty Poe, ktoré sme mohli využiť práve tu, ak by vačka zostala).

Počas zostavenia 3 samostatné káblové televízory CAT6 boli spustené na západnú stranu domu (ktorá čelí tomuto AP), aby nám poskytla výber pre umiestnenie CCTV IP. Medzitým teda využívame jednu z nich na odkazy na jednotku „stanice“. Toto je napájané z nášho prepínača Unifi Poe 48 Port Unifi.

Rýchlosť prepojenia

Tieto nanostácie sa vyvinuli v oddanom rádiu Wi-Fi na správu, čo naznačuje, že s nimi môžete prepojiť do 15 minút od napájacieho cyklu a nakonfigurovať ich zo systému Unms Aplikácie UBIQUITI Network (Android Play Store alebo Store IOS App Store).

Toto je fantastická funkcia a aplikácia obsahuje nástroj na polohovanie antény, ktorý využíva zvukové tóny, ktoré vám pomôžu usporiadať pár bez toho, aby ste sa museli pozerať na telefón v rovnakom čase.

Tieto jednotky P2P sú vhodné pre vonkajšie (alebo vnútorné) a ponúkajú „až 450+ Mbps“.

Vzdialenosť medzi dvoma budovami tu je okolo 20 metrov a dostávame tad nad 300 Mb / s, čo je fantastické premýšľanie o webovom pripojení, ktoré prinášame, je výrazne pod tým pri 70 Mb / s.

Aj keď sme nemali žiadne drsné poveternostné podmienky, pretože jednotky boli nainštalované, mali sme veľa daždivých dní a neobjavili sme žiadne zhoršenie výkonu.

Zhrnutie

Hodnotenie: 5 z 5.

Žiarenie signálu WiFi medzi budovami nie je pre podnik nielen. Ak sa chcete podeliť o vlákno susedov alebo len poslať sieťové pripojenie do záhradnej haly, nikdy nebolo jednoduchšie alebo oveľa dostupnejšie. Airmax nanostation AC Loco poskytuje typický pomer počtu vysokých funkcií UBIQUITI k nízkym nákladom. mimoriadne odporúčané.

K dispozícii od Linitx: K dispozícii od spoločnosti Amazonlinitx tiež ponúka túto súpravu s 2 jednotkami a vstrekovačmi, ktoré sú pripravené ísť.

44 recenzií

Ubiquiti Loco5ac nanostation Loco 5AC 5ACS 13DBI CPE

NS-5ACL
Nanostanica Ubikiti AirMax AC Loco (LOCO5AC) je vnútorná/vonkajšia, kompaktná vysoko výkonná CPE, ktorá obsahuje AirMax AC Innovation a oddané WiFi rádio pre správu.
Rozsah 10+ km

52,75 GBP

dostať sa na Amazon

Nezabudnite skontrolovať všetky časti v tejto hodnotiacej sérii…

Časť 1 – Prečo som vybral UNIFI pre náš nový House NetworkPart 2 – Celý náš hardvér Unifi dorazil! Časť 3 – AirMax Nanostation AC Loco Wireless Network Bridge Bridge

Nezabudnite sa pozrieť na náš Instagram, ktorý dodržiava projekt, skontrolujte zvyšok automatizovaných správ blogov House 2.0 a objavte odkazy na všetky produkty, ktoré sme použili v našej vlastnej budove.

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
Redit
Linkedin
Pinterest6
E -mail
Viac

Whatsapp
Tlač

Skype
Tumblr

Telegram
Vreckovka

Posledná aktualizácia na 2021-10-04 / pridružené odkazy / obrázky z Amazon Product API API

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *