Indigo usmernenie mimo integrácie HomeKit Integration


už v júni Apple oznámila svoj nový rámec domácej automatizácie, HomeKit.

Odvtedy sa hardvérové ​​a softvérové ​​spoločnosti pre domácu automatizáciu ponorili do nitty-drsnosti, aby zistili, ako môžu interagovať s HomeKit.

Teraz Jay Martin z Indigo Domo, náš preferovaný softvér OS X Home Automation Software, zverejnil krátky článok, v ktorom sa uvádza dôvody, prečo sa ich softvér nebude integrovať do rámca Apple Framework.

V Jayovom príspevku je niekoľko zaujímavých poznatkov o tom, ako Indigo Domo prezerá rámec HomeKit, čo to je a čo to nie je …

Chápeme, že HomeKit nie je systém automatizácie domácnosti, ale skôr pokus o priamu kontrolu nad zariadeniami v domácnosti. Ako mnohí z vás vedia, domáca kontrola alebo akt priameho ovládania rôznych fyzických vecí vo vašej domácnosti, je určite jedným z aspektov automatizácie domácnosti. Ale zapnutie svetla cez váš iPhone/iPad je iba časťou kompletného systému domácej automatizácie. Z tohto hľadiska teda HomeKit nie je náhradou za Indigo rovnakým spôsobom, aký nie je.

Jay ďalej diskutuje o tom, ako systém funguje a čo poskytuje z hľadiska hlasovej kontroly prostredníctvom Siri.

HomeKit je niekoľko vecí: Po prvé, je to rámec iOS, ktorý môžu aplikácie použiť na manipuláciu s kompatibilnými zariadeniami HomeKit (nazývajú im príslušenstvo). Doplnky HomeKit sú uložené v centrálnej/zdieľanej databáze iOS, ktorá je spravovaná prostredníctvom akejkoľvek klientskej aplikácie, ktorá používa rámec HomeKit. Napríklad môžete použiť klientskú aplikáciu A na objavenie príslušenstva a jej pridanie do databázy HomeKit a potom klientská aplikácia B môže povedať tomuto príslušenstvu, čo má robiť. Alebo naopak. To nás vedie k integrácii Siri-veríme, že pod kapotou, Siri pôsobí ako špeciálna aplikácia klienta HomeKit, takže môže priamo povedať, že HomeKit Accessories môže robiť, čo majú robiť. Toto je podstatné rozlíšenie, pretože to znamená, že ani klientská aplikácia A, ani klientská aplikácia B „používa siri na riadenie zariadenia“. Siri skôr využíva znalosti o centrálnej/zdieľanej databáze HomeKit na riadenie príslušenstva.

Okrem rámca iOS Homekit, ktorý môžu aplikácie používať na ovládanie zariadení HomeKit, má spoločnosť Apple aj program (MFI), v ktorom výrobcovia hardvéru zariadenia môžu získať svoje zariadenia HomeKit schválené/certifikované. Zahŕňa to nielen inteligentné zariadenia (príslušenstvo), ako sú certifikované svetlá, termostaty HomeKit, ale tiež sa zdá, že obsahujú zariadenia HomeKit Bridge, ktoré umožňujú, aby sa zariadenia, ktoré nie sú Homekit, zaobchádzať ako s príslušenstvom HomeKit. Aj keď by sme boli radi, že by sa Indigo stal mostom Homekit, takže všetky vaše zariadenia Z-Wave, Inston, X10 a Plugin sa môžu zaobchádzať ako s príslušenstvom HomeKit, v súčasnosti to nie je možné, pretože indigo nie je samostatným hardvérovým radičom, ktorý môže byť Certifikovaný MFI.

Suming Up, Jay potvrdzuje, že Indigo nebude kompatibilný s HomeKit…

Záverom je, že na základe nášho výskumu nebude možné ponúkať kontrolu Siri nad indigovými zariadeniami, ani nebude možné preklenúť zariadenia Indigo do HomeKit ako príslušenstvo. Pochopiteľne sme to sklamaní, ale budeme naďalej hodnotiť HomeKit, keď sa vyvíja, a budeme sa naďalej pozerať na ďalšie možné spôsoby, ako sa môžeme priamo alebo nepriamo integrovať s HomeKit.

Takže aj keď to nie je nikdy, zatiaľ to nie je nie.

[UPDATE] Indigo Domotics zverejnila po oznámení Instaon Hub Pro ešte oveľa viac myšlienok na HomeKit.

indigodomo.com: Pôvodný príspevok na fóre: HomeKit vysvetlil

Chcieť viac? – Sledujte nás na Twitteri, ako sme my na Facebooku, alebo sa prihláste na odber nášho informačného kanála RSS. Môžete dokonca dostať tieto spravodajské príbehy doručené prostredníctvom e -mailu, priamo do svojej doručenej pošty každý deň

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
Redit
Linkedin
Pinterest1
E -mail
Viac

Whatsapp
Tlač

Skype
Tumblr

Telegram
Vreckovka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *