Švédska dizajnová prehliadka


Minulú stredu som sa zamieril do liehovaru v Toronte, aby som sa pozrel na to najlepšie v švédskom dizajne a kuchyni – je toho oveľa viac ako minimalizmus a mäsové guľky! Švédska obchodná rada a veľvyslanectvo švédskeho hostiteľa hostí dizajnérskeho priemyslu pre očarujúci obed v kotolnom dome, kde sme mali možnosť vidieť, čo títo ohromujúci Švédi môžu ponúknuť (sníval som o tom, ako by som zdobil miestnosť Moja svadba po celú dobu a nie som ani zasnúbený – aký ohromujúci priestor!)

Hostia sa zmiešali v rustikálnej priemyselnej miestnosti. Čoskoro som sa tam vrátil na večeru!

Švédsky veľvyslanec Teppo Tauriainen a švédsky „divoký šéfkuchár“, Erik Brännström, vybičil nejakú polievku na arktickú char so škandinávskymi morskými plodmi a bielym rotám v najmodernejšej kuchyni Electrolux. Tieto spotrebiče skutočne hanbujú moju kuchyňu – myslím, že hladké posuvné rúry a elegantné indukčné technológie sporákov. Verím, že táto kuchyňa by zo mňa nakoniec urobila kuchárku!

Rodina Ekelund sa nazýva „bielizeň kráľov“, boli dodávateľmi jemných bielizní Kráľovského súdu vo Švédsku už viac ako storočie. Celá produkcia sa koná v strašných, Švédsku a používa patentované metódy tkania, ako je 6-farebná technika, vďaka ktorej sa bielizeň urobila z linky veľmi obľúbenou z Japonského veličenstva Akihito, okrem iných kráľovských a diplomatov po celom svete. Boli dokonca používané v banketových sálach Kremľa.

Toto ohromujúce nastavenie tabuľky pádu obsahuje bielizeň od spoločnosti Ekelund, prípojok od spoločnosti Gense a Foachware od Gustavsbergs. Pozrime sa bližšie na tieto posledné dva:

Zbierka Focus de Luxe od spoločnosti Gense vytvorila zoznam New York Times „100 najlepších produktov v modernom čase“. Je ľahké pochopiť, prečo s elegantným dizajnom, ktorý spája formu a funkciu. Švédsky veľvyslanec citoval príbuznosť s prírodou, funkčnosťou a technologickým zlepšením ako znaky švédskeho dizajnu. Navyše si myslím, že niektoré z nich je jednoducho pekné pozerať sa, ako je tento listový riadový riadok od štokholmského dizajnéra Gustavsbergsa, popredného porcelánu a Fine Bone China Producer.

Novovytvorený švédsky živočíšny riad od spoločnosti Gustavsbergs je vhodný pre licenčné poplatky-zbierku bola navrhnutá švédskym princom Carlom Philipom.

Milujem túto náladovú hare misu!

Počas nášho obeda s otvorenými údenými lososovými sendvičmi som mal vízie, ktoré som strávil idylické letné morské prímorské miesto v historickom visby alebo lyžovaní v malebnom Åre-samozrejme, s mojím sprievodcom princom Carlom Philipom. Čo je zhodou okolností v skutočnosti možnosťou, ak máte záujem o kúpu Volvo. Volvo z Hamiltonu a Oakville v súčasnosti používajú vstupenky na spiatočné výlety do Gothenburgu vo Švédsku s nákupom akéhokoľvek Volvo prostredníctvom svojho európskeho programu doručovania. Na zdravie – alebo musím povedať, skål!

Kredity fotografie: 1-7. Chloe Berge

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *