Viem, že existuje Beef medzi Milano a Rómami, ale …


, musím povedať, že som skvelý čas v Miláne. Nemyslím si, že by som mohol žiť tam so všetkými hmla a smog. Je to počas zimy príliš chladné (desať rokov v Los Angeles, jasne riedený moju krv) a taky šedej.

Ďalej len “súperenie” medzi Rímom a Milánom je podobný tomu, ktorý medzi San Francisco a Los Angeles. Prisahám, že keď počujem Milanese hovoriť o Rímom to znie ako človek zo San Francisca sťažuje nespoľahlivá Angelenos. Medzitým mnoho Angelenos povedať San Francisco je falošná New Yorku a musí sa dostať cez seba.

Atmosféra v Miláne je úplne odlišné od Ríma. Ako Milanese priateľ povedal mi raz, “Milan je európske mesto. Rím je talianske mesto. ”

Je to menšie mesto, s City Limits obyvateľstva Miláno na 1,3 milióna v porovnaní s Rím je 2,8 milióna. Milan je obchodné, móda, médiá / reklamy a dizajnu hlavné mesto Talianska a mnohých medzinárodných spoločností, ako je Google a Sony tu zakladajú svoje talianske úrady.

Maurizio Cattelan je neslávny L.O.V.E. sochárstvo

Typické Milanese obed v Les Gitanes Bistrot

Street art počas Salone 2012 v Brera okrese

Concept store Corso Como

Pohľad na Duomo zo strešného plášťa La Rinascente

dóm

Piazza pomenoval Tom Edison

Niečo, čo my nevidíme v centre Ríma … mrakodrapy

Jedna vec, ktorá ma v reklame bolo, že každý vodič single cab (Vzal som veľa vďaka vozov do štrajku. Sigh) mi povedal, že si myslel, Rím bol krásny, ale mohlo by sa nikdy riadiť.

Keď sa ľudia, ktorí jazdia na živobytie ti to miesto má šialené vodiča, je potrebné venovať pozornosť. Jeden taxikár povedal: “Pozrite sa na tomto prevádzke! Pozrite sa, ako máme pruhy tu a je to riadny? To sa nestane v Ríme. ” Naučil som sa jazdiť palicu v Ríme a musel súhlasiť s jeho pozorovaním.

Často som počul, že Milanese neboli priateľské. To nebol môj zážitok vôbec. Možno všetci som sa stretol bol v dobrej nálade kvôli Salone?

V sobotu ráno som hľadal textilné showroom sa nachádza v malej bočnej ulici neďaleko od burzy cenných papierov. Nemohol som sa dostať nad tým, ako pokojný to bolo. Cítil som sa, akoby som bol vo finančnej štvrti NYC. V 10:30 hod Rome je už preplnené tour autobusy a obrovské skupiny turistov po sprievodcom držiteľa palicu / vlajku / dáždnik.

Keď som videl, Cattelan (jedna z najznámejších talianskych súčasní umelci) kusu, zalapala som po dychu. Nevedel som si predstaviť umelecké dielo, ako že na Wall Street, najmä preto, že prst je nám daná, verejnosti. Myslel som, že to bol veľmi bystrý komentár k finančnej krízy roku 2008. Keď to bolo odhalené mnohí podnikatelia, ktorí boli neteší, ale starosta stál pevne. To bolo len tam byť po dobu jedného mesiaca. To môže zostať vo svojom súčasnom mieste až do roku 2013, potom sa sťahoval do múzea.

Nabudúce idem do Milána, dúfam, že budem mať čas sa pozrieť na nejaké umenie. a Prada vlajkový obchod.

Zdieľajte to:
Pútavý
Facebook
Twitter
Tumblr

Páči sa ti to:
Rovnako ako načítanie …

Súvisiaci

Pred desiatimi rokmi som sa presťahoval do Ríma, TalianskoAPRIL 4, 2018IN “AGD”
Použil som na nenávisť na Florencii, Taliansku.september 20, 2017in “Architektúra”
Život v Ríme – Mini-break v Le Méridien Visconti HotelSeptember 13 2017In “architektúra”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *