DIY blokované bielizeň


sa inšpiruje uvoľnenou boho vibráciou blokových textílií vyrábaných niektorými úžasnými dizajnérskymi domami ako John Robshaw, Les Indiennes a Raoul Textil. Zatiaľ čo starodávne umenie blokového tlačia trvá roky, kým sa zvládne, môžete napodobňovať vzhľad ľahko a lacno pomocou známok a látky na vyzdobenie základných bielych bielizní pre váš stôl na terasu. Alebo môžete tento projekt upraviť tak, aby zdobil čokoľvek od pozvánok na večierky až po vankúš Cotton vankúš.

Materiály a náradie

Bielizeň alebo bavlnená stolová bielizeň

Tkanina

Gumové alebo drevené pečiatky

Akrylová známka

Kefa na penovú šablónu

Rotačná rohož

Žehlička

Krok 1: Zdrojové pečiatky

Dokonca aj najmenší obchod s remeslami by mal skladovať gumové pečiatky v pekných kvetinových motívoch. Ak máte sklon vyskúšať ručne vyrezávané drevené pečiatky, vyhľadajte ich v indických obchodoch s importom. Tu sa používajú tri rôzne motívy na bežcovi stola, ale vzhľad (a technika) sme si udržali jednoduché použitím iba jednej farby, tmavo modrej farby, ktorá replikuje vzhľad trenda autentického indigového farbiva.

Krok 2: Block-Print Linens

Tkanina môže krvácať voľne tkaná bielizeň, takže položte svoju tkaninu na plochý, bezložitý povrch, ako je rotačná rezacia rohož. Ak používate gumovú pečiatku, umiestnite ju na akrylový blok známky (hore) – dvaja sa držia spolu pre ľahké manévrovanie. Potom namaľujte tvár pečiatky penovou kefou na šablónu. Pred pečiatkou experimentujte na šrote látky, aby ste získali pocit, aký veľký tlak budete potrebovať. Buďte kreatívni so svojím vzorom a nenechajte sa znepokojiť, ak sa známky líšia v tme – tieto variácie dodávajú hotovým produktom očarujúco nedokonalú kvalitu. Podľa potreby vyčistite hromadenie farby z pečiatok v celom projekte.

Krok 3: Stlačením bielizne nastavíte farbu

Nechajte bielizeň sedieť približne jednu hodinu, až kým nebude farba na dotyk suchý. Potom stlačte horúcou žehličkou priamo na tkaninu, aby ste nastavili farbu, aby sa bielizeň mohla prať.

Runner, Uno White Linen Brvkovitá, vzor 127, prípojok, šalátové platne, okuliare Marta Juice, CB2; váza, džem, drevená misa, lyžica, la merceria; Predseda, Design Republic; Vintage drevená pečiatka, Haveli Home.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *